top of page

Değişim ve İade Politikamız

Değerli müşterimiz;

Siz değerli müşterilimizin iade ve değişim prosedürüne daha rahat erişim sağlamasını sağlamak amacıyla bu politikalar ayrı bir başlıkta özet olarak verilmiştir.

Bu metinde yer alan değişim ve iade politikalarımızın tamamı ve satış sözleşmesine ilişkin tüm diğer işlemler www.kerry-borg.com adresinde yer alan mesafeli satış sözleşmesinde hüküm altına alınmıştır. Mesafeli satış sözleşmesinde yasal konular hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini kayıtsız ve şartsız olarak benimsememiz ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyetin büyük önem verdiğiniz için, aldığınız her ürün şirketimizin garantisi altındadır. Sizin ölçülerinize ve talebinize göre özel olarak yapılan ürünlerimiz, markamızın kalite standartları altında sadece sizin için ayrılan zamanda büyük özen gösterilerek imal edilmektedir.

Ürünleri üst düzey bir özen ve bu özene uygun paketleme ile kargo şirketine teslim etmekteyiz. Ancak ürünlerde şirketimizden kaynaklanmayan ve kargo sevkiyatı sırasında muhtelif sebeplerle bir kısım hasarlar tüm taşımacılık sektöründe meydana gelebilmektedir. Bu sebeple hasar gördüğünü düşündüğünüz paketleri firma temsilcisinin yanında, onun gözetiminde açın ve detaylı bir şekilde kontrol edin. Üründe herhangi bir hasar olması durumunda, hasar raporu ekleyerek, belgelendirerek ve fotoğraflayarak ürünü teslim almaktan imtina edin. Ürünü sizin veya yönlendirdiğiniz üçüncü bir kişinin teslim almasından sonra ürünü hasarsız bir şekilde teslim aldığınız şekilde kabul edileceğini lütfen unutmayın.

ÜRÜNLERİN ÜRETİM ŞEKLİ

Değerli Müşterimiz, Kerry Borg markası olarak temel hizmetim faaliyetimiz “kişiye özel” üretimdir. Kişiye özel üretim prensipleri çerçevesinde, öncelikle sizin tarafınızdan yapılacak beyan ile KVKK şartlarına (Bu şartların tamamına internet sitemizden ulaşabilirsiniz.) uygun olarak beden ölçülerinizi temin etmekteyiz.  Ürünlerimizi sizin tarafınızdan belirtilen bu beden ölçülerinize göre ve yalnızca sizin bedeninize veya beyan ettiğiniz ölçülere, renk tercihlerine ve diğer tercihlerinize göre özel olarak üretmekteyiz. Tarafınıza herhangi bir mecrada sunulan resimler ve ürünler arasında ışık yansımaları vb. sebeplerle farklılıklar olabilir. Bu kapsamda sizin için üretilmiş olan ürünlerin üçüncü kişi tarafından kullanılması mümkün olmadığı gibi bu ürünlerin iadesi ve değişimi de söz konusu olmamaktadır. 

 

Ürünlerimiz büyük bir özenle birinci sınıf işçilik ve malzeme kalitesiyle üretilmektedir. Ancak yine de tarafımızdan kaynaklı bir sebeple ayıplı bir ürün tarafınıza gönderilmişse yalnızca bu ürünlerin değişimi ve iadesi yapılabilir. Dolayısıyla iade ve değişim, sadece bizim tarafımızdan kusurlu olarak üretilen ve yine tarafımızdan kusurlu olduğu kabul edilen ürünler için mümkündür. Değişim veya para iadesi talep edilen kusurlu ürünün tarafımıza iletilmesi ve tarafımızdan incelenmesi zorunludur. Bu kapsamda ayıplı olduğu iddia edilen ürün 14(on dört) gün içerisinde hiçbir şekilde kullanılmadan tarafımıza gönderilmelidir. Etiketi zarar görmüş, kullanıldığı tespit edilmiş, kirli vb. ürünler incelemeye tabi olmadan aynı şekilde iade edilir. Bununla birlikte inceleme süresi 15 (on beş) gün olup, ürünün kusurlu olup olmadığına ilişkin beyanımız bu süreden sonra tarafınıza iletilecektir. 

Şartlar Oluştuğu Takdirde Değişim Koşulları

Kerry Borg markasına ait tüm ürünler, istekleriniz veya kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda, sizin beden ve ölçülerinize ve diğer taleplerinize uygun olarak hazırlandığı için ve yukarıda belirtilen diğer tüm hususlarla birlikte iade ve değişimin yalnızca Kerry Borg’ tan kaynaklanan ayıplar sebebiyle meydana geleceğini bir kez daha tekrarlamak isteriz. Özellik arz eden bu durumu yaptığımız kişiye özel dikim işinin doğası gereği anlayışla karşılayacağınızdan eminiz. 

Üretimimizin size özel olması ve beden ölçünüz ile diğer taleplerinize göre yapılmış olması sebepleriyle bedeniniz ile diğer taleplerinizi tam ve kesin bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Ölçülerinizi özel olarak belirmemiş olduğunuz takdirde vermiş olduğunuz siparişleriniz, web sitesinde, Whatsapp’ta veya diğer sosyal medya mecralarında belirtildiği şekilde kabul edilmiş olarak işlem görür, sipariş edilmiş boyutlara göre üretilir ve gönderilir. Bu çerçevede hem yanlış belirttiğiniz ölçüler sebebiyle hem de beden belirtmemiş olmanız sebebiyle gönderilen ürünlerin ‘beden uyumsuzluğu' nedeniyle herhangi bir şekilde iadesi / değişimi, kabul edilmez.

Değiştirilmesi gereken ürünler sadece Kerry Borg’ tan kaynaklanan ayıplar mevcutsa ve teslim alındıktan sonra 14 gün içerisinde bildirim yapılmış ve bu bildirim neticesinde ürün incelenerek ayıplı olduğu kabul edilmiş olduğu takdirde ürün değiştirilir. Ayıplar basit bir şekilde giderilebilecekse üründe yenileme yapılacaktır. Ürünlerin yenileme için iadesi yalnızca orijinal ambalajı ve orijinal faturası ile kabul edilecektir.

Tadilat Gerekliliği

Talep etmiş olduğunuz üründe basit bir şekilde yapılabilecek tadilat talebiniz olduğu takdirde bu talebinizi siz değerli müşterimizin memnuniyeti için talebiniz üzerine yapıyoruz. Değişikliklerin yalnızca bir kez yapılacağını ve nakliye ile diğer ücret ve masrafların tarafınızdan karşılanacağını lütfen unutmayın. Bununla birlikte tadilat ilk teslimden itibaren ön dört gün içerisinde bildirildiği ve esaslı bir değişiklik olmadan basit bir müdahale gerektiren ürünler için yapılmaktadır. Bu şartları sağlamayan ürünlerin tadilatı yapılamaz. Kerry Borg ayıplı ve ağır kusurlu ürünler hariç olmak üzere herhangi bir gerekçe göstermeden tadilat talebini kabul etmeme hakkını saklı tutar.

 

Şartları Oluştuğu Takdirde İade ve Geri Ödeme Prosedürü

Tarafınıza özel olarak üretilen ürünler ile tadilata veya herhangi bir şekilde değişikliğe uğramış ürünler için para iadesi yapılmaz. 

Orijinal olarak düzenlenmiş fatura ve ürün etiketi  olmadan tadilat ile giderilemeyecek şekilde ayıplı ve ağır kusurlu ürünün iadesi veya değişimi kabul edilmemektedir.

İade kapsamına giren ürünler, satıcı tarafından aynı ürünle değiştirilebilir. Böyle bir durumda, şirketimizin bu durumu kusursuz bir şekilde telafi edeceğinden ve memnuniyetinizi temin edeceğinden emin olabilirsiniz.

Değişim veya tadilat yerine hasar görmüş ürünü tamamen iade etmek ve bedelini geri almak istiyorsanız ve bu husus şirketimiz tarafından kabul edilmişse aşağıdaki prosedürler uygulanacaktır: 

Geri ödeme, banka ile yaptığınız anlaşma çerçevesinde ekstrenize yansıtılacaktır. Ekstrenize yansıtılmayan geri ödemeler için provizyon kodunuzla bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Bankadan kaynaklanan gecikmelerden herhangi bir sorumluluk bulunmayacaktır.

Satışlar, iadeler, değişimler ve tüm işlemler için nakliye masrafları ile tüm vergiler alıcıya aittir. Geri ödeme yalnızca şirketimize ödenen ürün bedeli üzerinden yapılır.

İade Adres Bilgileri 

İade işlemi tamamlandığında size SMS, Whatsapp veya iletişime geçtiğiniz sosyal medya mecrası üzerinden bir mesaj veya bir e-posta gönderilir. 

Ürün iptali ve iade işlemleri hakkında daha fazla bilgi için sözleşmeyi yeniden inceleyin ve şirketimizle iletişime geçin.

Tüm talepleriniz, görüş, öneri ve eleştirileriniz için aşağıda yer alan iletişim kanallarıyla tarafımıza iletişime geçebilirsiniz.

İade ve değişim adresi: Ankara Asfaltı No 283 35050 evka3 Mah. Bornova - İzmir / TÜRKİYE

Whatsapp: 0545 53 53 779

Instagram: kerrycarolineborg

www.kerry-borg.com

bottom of page