top of page

Hikayem

VİTRİN CAMININ YANSIMASINDAN GERÇEĞE UZANAN HAYALLER

Moda dünyası; kumaşlar, dokular, renkler, desenler, formlar, yaratım süreci ve tasarımlarımın hayata geçişi... Tüm bunlar benim vazgeçilmezim, tutkum ve sonsuz hayalim.

Çocukluk yaşlarımda, sabahın ilk ışıklarında büyüdüğüm semt Alsancak'ın sokaklarında saatlerce vitrinleri gezip kıyafetleri inceleyip, kendimi içlerinde uzun uzun hayal ederdim. Doğduğum ev, büyüdüğüm topraklar, coğrafya her zaman bana ilham verdi. Büyüdükçe, satın aldığım elbiseleri, kendime özgü dokunuşlarla değiştirmeye başladım. Bu süreç yıllar boyunca devam etti. Bu yaratımın verdiği haz ise tarifsizdi. Tasarladığım her bir parça, benim için paha biçilmezdi. Artık moda sayesinde, kendimi ifade etmenin yolunu bulmuştum.

Bu zamana kadar hayatın bana sundukları, yaşadıklarımla beraber 2019 yılında annemin vefatının getirdiği farkındalık, yıllarca ertelediğim hayalimi gerçekleştirme arzumu kamçıladı.Vitrin camının yansısında kendini kıyafetlerin içinde düşleyen o küçük çocuk, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yola çıktı... Şimdiyse olmak istediğim yerde, “Kerry’nin Vitrini" ndeyim.

1922’den bu yana şık ve özel tasarımlarıyla tanınan BORG Kuyumculuk’un kuruluşunun 100.yılında, ailemin nesillerdir süregelen zarafet ilişkisini genlerimde taşıyarak aynı özveri ile yarattığım “KERRY BORG” markasını moda dünyasına sunmak benim için büyük mutluluk.

Kerry Borg logo
Kerry Borg manken

ÖZEL VE TEK

The KERRY BORG markası, yaratıcı ve incelikli detayların hassas işçiliklerle hayata geçirildiği, kişiyle bütünleşen zamansız tasarımları ile , alışılmışın dışında bir yol çiziyor. Kişilere, kendi içlerinde var olan ÖZEL ve TEK olma hissini giyimleriyle dışa yansıtabilecekleri ürünler sunan markam, küçük bir çocuğun hayallerinden doğuyor.

Markamı yaratırken çıkış noktam, gençlik yıllarımda kendime uyarladığım kıyafetleri giyerken yaşadığım “SEN ÖZEL ve TEKSİN” hissini, özgün tasarımlarımı tercih eden tüm kadınlara yaşatmak. Hızlı moda akımlarına karşı koleksiyonlarımda kolay kombinlenen ve fark yaratan parçalarla , stil sahibi kadınların kendilerini EŞSİZ hissetmelerini sağlayan ürünlerin büyük bir kısmı sınırlı sayıda üretiliyor.

Bu uzun ve zorlu bir yolculuk, bir koleksiyon biter diğeri başlar...Her yeni koleksiyonumu bir öncekinden daha çok çalışarak ve sürdürebilir tasarım ,üretim ve dağıtım yöntemleri ile daha mükemmel yapmak istiyorum. Hayal gücüne inanan, zarafetin asaletle taşınması gerektiğini düşünen bir tasarımcı olarak ulaşabileceğim her şeyin daha ötesini hedeflediğim bu yolculukta bana eşlik ettiğiniz için sonsuz teşekkürler...

Kerry Borg manken
Kerry Borg manken

KOLEKSİYONLAR

Annem "AUDE"nin adını taşıyan bu ilk vitrinimde, doğallık ve lüks hissini bir arada yaşatacak unsurları bir araya getirdim. Uçuşan ipek elbiseler, el nakışlı ve işlemeli denim kumaşlar, fırfırlı pantalonlar, ham dokuma ipek şortlar, el boyaması etekler, fransız dantel gömlekler, Swarovski broşlarla süslenmiş ipek tulumlar, koton ceketler, file montlar, el örgüsü deri elbiseler, el yapımı düğmeler... Kısacası yaratıcı ve lüks dokunuşlarla hem gündüz hem gece giyilebilecek o özgün vitrini, tüm romantik, sofistike, güçlü ve cesur kadınlar için tasarladım.

bottom of page